I am meek like a lamb

,,…potulna jestem jak baranek… i tylko mam nadzieję, że… że chyba wiesz, co robisz, Panie…” – nucę w ten bardzo deszczowy, bury i ponury dzień. Jakiś taki… nijaki. Piosenka Edyty Geppert chodzi dziś za mną krok w krok.

 

(Taki mam deszczowy widok z okna)
Uczelnia. Wykładowca zupełnie mnie rozczulił. Wie, że nie słyszę, więc przysiągł, że będzie pisał na tablicy. Póki co, słowa dotrzymuje, co niekiedy wygląda zabawnie: biega po sali wykładowej, dzierżąc w jednej garści kredę a w drugiej gąbkę do ścierania. Umówiłam się z nim, że w przyszłym tygodniu pójdziemy razem do sekretariatu uczelni, by upewnić się co do formy egzaminów – chodzi o to, by w moim przypadku, jak zapewne nietrudno się domyślić, przeważały pisemne nad ustnymi.
Potem – obiad w stołówce akademickiej, a wreszcie – biblioteka. I nauka. Na jej ,,niedobór” tutaj nie narzekam – jest co robić. Ten, kto powiedział, że Erasmus jest jedną wielką imprezą, chyba nigdy nie był na Erasmusie.
Weszłam do akademika przed półgodziną. A teraz – zabieram się za dalszą robotę.

 

(Plac Szkocki :p mijany codziennie pod drodze z ulicy Krymskiej /dom/ na ulicę Karen Blixen /uczelnia/ :p)
(Vasketeria! Podoba mi się to słowo. Po polsku ,,pralnia” brzmi jakoś… twardo i mało literacko :p)
(A takie kąciki mają studenci, żeby nie robili syfu w każdym najmniejszym zakątku uczelni. Tutaj zostawiają kubki po kawie, wywalają do kontenerów to, co mają wywalić… Generalnie: Ordnung muss sein :p)

 

 

(Wnętrze wydziałowej biblioteki i budynek mojego Instytutu oraz zachmurzone, kopenhaskie niebo – widziane z jej okien)
I dzisiejsze hiciory (ach, jak ja lubię robić te zestawienia!):
(Attention! Oddające kał psy zostaną sfilmowane! :p)
(Potrzebujesz stołka? To go sobie weź!)