Doktor Gawryło pisarzem

Marek Bukowski – doktor Piotr Gawryło z serialu ,,Na dobre i na złe” – popełnił – wespół z Maciejem Dancewiczem (również aktorem) – scenariusz TVN – owskiego serialu ,,Belle Epoque” oraz opartą na tymże scenariuszu książkę. Serialu jak do tej pory obejrzałam dwa odcinki (bo też i tyle ich wyemitowano), bo – czekając do jesieni na kolejny sezon ,,Belfra” – ćwiczyłam się zawzięcie w skakaniu pilotem po kanałach. Zapowiada się ciekawie.

Książka też jest niczego sobie. Szkoda tylko, że na końcu ja osobiście się zapętliłam i w pewnym momencie absolutnie przestałam ogarniać, co tam się w tym Królewskim Mieście Krakowie dzieje… albo działo w pierwszych latach XX wieku, czyli w czasach w których akcja powieści się rozgrywa. Ale na to moje ,,zapętlenie się” wpłynęło – przypuszczam – także parę czynników, z samą książką niezwiązanych. Na przykład to, że jestem ostatnio zabiegana i po prostu za wieloma rzeczami przestałam nadążać…

,,Najdłuższa noc”? Jeśli ktoś lubi odrobinę ludowych wierzeń, romansu, kryminału, czarnego humoru, to… to jest coś dla niego.